Technologia

 


Fundament:

Płyta fundamentowa wykonywana jest z betonu klasy C25/30, zbrojona włóknami stalowymi DRAMIX 3D i może być wykonana w trzech wariantach:
– płyta nieizolowana, ze względów ekonomicznych zalecana do pomieszczeń w których nie przewiduje się konieczności utrzymywania stałej temperatury np. garaży,
– płyta izolowana, zalecana do wszystkich pomieszczeń codziennego użytkowania, ocieplona styropianem XPS BASF Styrodur 3035CS o współczynniku przewodzenia ciepła = 0,035 W/(mK),
– płyta grzewcza z rozmieszczonym systemem ogrzewania podłogowego.

W płycie fundamentowej, przed jej zalaniem wykonywane są odpowiednie przepusty pod instalacje wod-kan.
Każda płyta fundamentowa posiada termoizolacyjną ściankę przeciwwysadzinową oraz drenaż opaskowy, dzięki czemu uzyskujemy bezpieczne i trwałe posadowienie budynku nawet przy niekorzystnych, problematycznych warunkach gruntowych. Dodatkową korzyścią jest uzyskanie podłoża do wykonania posadzek w całym domu.

Konstrukcja ścian:
Szkielet obiektu wykonywany jest ze stalowych kształtowników o przekroju kwadratowym i jego zadaniem jest zapewnienie sztywności i wytrzymałości konstrukcji. Stosujemy stal konstrukcyjną S235, zabezpieczoną antykorozyjnie. Ściany to gotowe segmenty o wymiarach 320 cm x 120 cm, których okładziną zewnętrzną i wewnętrzną jest gładka, odporna na warunki atmosferyczne, niepalna płyta cementowo-wiórowa. Termoizolacyjnym rdzeniem ściany jest zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa, w której w miejscach zapewniających eliminacje mostków termicznych, wykonane są prowadnice na stalowe elementy konstrukcyjne. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, uzyskujemy bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, bez konieczności znaczącego zwiększania grubości ściany. Wysoki stopień gładkości płyt cementowo-wiórowych eliminuje konieczność szpachlowania ścian wewnątrz, a na zewnątrz umożliwia zastosowanie dowolnego ich wykończenia – farbami elewacyjnymi, bądź tynkami ozdobnymi.

Okna i drzwi zewnętrzne
W zależności od gustu i decyzji inwestora. Zalecane to takie, których współczynnik przenikania ciepła jest jak najniższy.

Dach
Prefabrykowane wiązary dachowe wykonywane są z drewna C24, łączone za pomocą płytek kolczastych. Takie rozwiązanie gwarantuje dokładność wykonania i mniejsze zużycie materiału, a tym samym minimalizuje koszt wykonania konstrukcji oraz umożliwia szybki i precyzyjny montaż dachu na budowie. Ostatecznym pokryciem dachu może być każdy materiał, od tradycyjnej dachówki poprzez wszelkiego rodzaju blachy i gonty po dachówki z panelami fotowoltaicznymi włącznie. 

Instalacje
Instalacja elektryczna montowana jest w specjalnie przygotowanych przepustach umieszczanych w każdej płycie już na etapie jej produkcji. Na miejscu budowy wprowadzane są tylko z poddasza odpowiednie przewody. Taki sposób całkowicie eliminuje tradycyjne prace elektryczne, polegające na wykuwaniu bruzd i ich szpachlowaniu, a dodatkową zaletą jest swobodny dostęp do przewodów elektrycznych przez cały okres eksploatacji budynku.
Instalacja centralnego ogrzewania podłogowego rozprowadzana jest na warstwie izolacji termicznej, ułożonej na płycie fundamentowej przed wylaniem posadzki.
Instalacja wodno-kanalizacyjna, rozprowadzana jest zgodnie z projektem w warstwach posadzki i płyty fundamentowej.
Instalacja centralnego odkurzacza montowana jest w warstwie posadzki.
Instalacja wentylacyjna z systemem odzysku ciepła (rekuperacja) wykonywana jest ze specjalnych izolowanych przewodów wentylacyjnych, montowanych na poddaszu wraz ze sterowaną zdalnie centralą rekuperacyjną.
Wszelkie instalacje niskoprądowe zgodnie z potrzebami inwestora, montowane są w przepustach w poliuretanowym rdzeniu lub opuszczane są z poddasza do dowolnego pomieszczenia. 

 

Zalety technologii:

 • Dokładność wykonania
  Dzięki prefabrykacji elementów, ściany wykonywane są z dokładnością do 2mm. Utrzymanie pionów, kątów i równych płaszczyzn nie stanowi już żadnego problemu. Wykonane elementy montowane są w sposób eliminujący mostki termiczne. Wiązarowa konstrukcja dachu i brak ścian działowych pełniących funkcje konstrukcyjno-nośne, pozwala na swobodny podział wnętrza. Prefabrykowane ściany działowe mogą zostać ustawione w niemalże dowolnych miejscach. Ich przemieszczenie lub eliminacja w trakcie użytkowania domu nie stanowi żadnego problemu. 
 • Szybki montaż
  Gdy płyta fundamentowa jest gotowa, ściany obiektu są montowane w zaledwie 7 dni. Stan surowy zamknięty uzyskujemy w 14 dni.
 • Atrakcyjność cenowa
  Zastosowanie gotowych elementów ściennych i konstrukcyjnych wykonywanych w fabryce minimalizuje straty materiałowe oraz ogranicza czas montażu obiektu, co realnie przekłada się na niższą cenę budynku.
 • Duża wytrzymałość
  Dzięki zastosowaniu stalowego szkieletu uzyskujemy dużą wytrzymałość i odporność konstrukcji na odkształcenia.

Poprzez zastosowanie elementów ściennych i konstrukcyjnych wykonanych pod ścisłym nadzorem w warunkach warsztatowych, uzyskujemy zdecydowanie wyższą jakość i dokładność wykonania każdego elementu w porównaniu do robót prowadzonych na budowie. Przewidziane na etapie projektowania otwory technologiczne na instalacje, do minimum ograniczają brudne i czasochłonne prace na budowie.

Rocca S.A.
69-100 Słubice
ul. Osiedle Przemysłowe 21
NIP 598-14-98-389

Tel. +48 68 327 83 31

rocca@rocca.pl